KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748240
nr 1674 8240
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 17x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x32 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 januari 2025
kl 19:34:21
25/1 20:29:48
500 kr
27/1 19:11:01
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström